Overskrift her

Hva med en ingress her med lenker og greier?

anders@atv-stiftelsen.no
Anders Bugge Bakken Psykologspesialist
Oslo
anja.gundersen@atv-stiftelsen.no
Anja Gundersen Psykologspesialist
Romerike
anja@atv-stiftelsen.no
Anja Langnes Psykologspesialist
Bodø
anne-may.storoy@atv-stiftelsen.no
Anne-May Storøy Administrasjonssekretær
Stavanger
barbora@atv-stiftelsen.no
Barbora Jakobsen Leder og Psykolog
Tromsø
bente@atv-stiftelsen.no
Bente Lømo Psykologspesialist/forsker
Hovedkontor
cecilie.guldvog@atv-stiftelsen.no
Cecilie Guldvog Leder for region sør og ATV Vestfold, og Psykologspesialist
Hovedkontor, Vestfold
cecilie.larsen@atv-stiftelsen.no
Cecilie Larsen Psykologspesialist
Bodø
christina@atv-stiftelsen.no
Christina Holmen Psykologspesialist
Oslo
christina.kolle@atv-stiftelsen.no
Christina Pettersen Kolle Psykolog
Vestfold
elise.soreide@atv-stiftelsen.no
Elise Bøgh Søreide Klinisk sosionom
Stavanger
eva@atv-stiftelsen.no
Eva Renate Åsheim Psykologspesialist
Tromsø
hanne.eriksen@atv-stiftelsen.no
Hanne Eriksen Leder og Psykolog
Drammen
hanne.gjermo@atv-stiftelsen.no
Hanne Gjermo Leder og Psykologspesialist
Romerike
hanne.kristin.hop@atv-stiftelsen.no
Hanne Kristin Hop Psykologspesialist
Asker & Bærum
hans.christian@atv-stiftelsen.no
Hans Christian Bollingmo Psykolog
Follo
heidi.rosland@atv-stiftelsen.no
Heidi Rosland Psykolog
Drammen
helene.trana@atv-stiftelsen.no
Helene Frøyen Trana Psykologspesialist
Vestfold
helene.kaland@atv-stiftelsen.no
Helene Kaland Psykolog
Bergen
helene@atv-stiftelsen.no
Helene Skancke Leder og Psykolog
Oslo
henning.mohaupt@atv-stiftelsen.no
Henning Mohaupt Psykologspesialist/forsker
Stavanger
henriette@atv-stiftelsen.no
Henriette Gran Myreng Administrasjons- og kommunikasjonskoordinator
Hovedkontor
hilde@atv-stiftelsen.no
Hilde Lomundal Psykologspesialist
Bergen
ingebjorg@atv-stiftelsen.no
Ingebjørg Hærås Klinisk sykepleier / familieterapeut
Telemark
inger.brit.line@atv-stiftelsen.no
Inger Brit Holm Leder og Terapeut
Arendal
ingjerd@atv-stiftelsen.no
Ingjerd Katrine Sørheim Psykologspesialist
Bergen
ingrid.kristine@atv-stiftelsen.no
Ingrid Kristine Aspli Psykologspesialist
Stavanger
ingunn.askeland@atv-stiftelsen.no
Ingunn Rangul Askeland Psykolog/forsker
Hovedkontor
jannicke@atv-stiftelsen.no
Jannicke Stav Leder og Psykologspesialist
Stavanger
johanne.refseth@atv-stiftelsen.no
Johanne S. Refseth Psykolog
Oslo
karoline@atv-stiftelsen.no
Karoline Mentzoni Lindahl Psykolog
Arendal
karsten@atv-stiftelsen.no
Karsten Ekren Psykologspesialist
Drammen
katarzyna@atv-stiftelsen.no
Katarzyna Maria Bazylczyk Psykolog
Kristiansand
kerstin@atv-stiftelsen.no
Kerstin Haddas Psykologspesialist
Arendal
kine@atv-stiftelsen.no
Kine Blekkerud HR-Konsulent, i permisjon
Hovedkontor
kirsten@atv-stiftlsen.no
Kirsten Bjørnenak Familieterapeut
Kristiansand
kirsti.brataas@atv-stiftelsen.no
Kirsti Brataas Administrasjonssekretær
Hovedkontor, Oslo
kirsti@atv-stiftelsen.no
Kirsti MacDonald Jareg Psykologspesialist
Follo
kristin@atv-stiftelsen.no
Kristin Fjermestad Psykoterapeut
Stavanger
laila@atv-stiftelsen.no
Laila Blindseth Psykolog
Tromsø
lars.larsen@atv-stiftelsen.no
Lars-Erik Larsen Psykologspesialist
Stavanger
linda.eie@atv-stiftelsen.no
Linda Eie Klinisk sosionom / Familieterapeut
Stavanger
linn.winther.berge@atv-stiftelsen.no
Linn Winther Berge Psykolog
Vestfold
maral@atv-stiftelsen.no
Maral Jaglanian Psykolog
Kristiansand
margrethe@atv-stiftelsen.no
Margrethe Høgeid Fernandez Økonomi- og HR-sjef
Hovedkontor
marianne.eriksen@atv-stiftelsen.no
Marianne Skogstad Eriksen Psykolog
Tromsø
marit.holmboe@atv-stiftelsen.no
Marit Holmboe Administrasjonssekretær
Bergen
marit@atv-stiftelsen.no
Marit Lyngra Leder og Psykoterapeut
Kristiansand
marius@atv-stiftelsen.no
Marius Råkil Direktør og Psykologspesialist
Hovedkontor
martin.ekelund@atv-stiftelsen.no
Martin Ekelund Nestleder og Psykologspesialist
Oslo
mette@atv-stiftelsen.no
Mette Jensen Skålholt Leder og Psykologspesialist
Follo
mette.sjovold@atv-stiftelsen.no
Mette Sund Sjøvold Psykologspesialist
Follo
mille@atv-stiftelsen.no
Mille Bjørg Vinsten Psykolog
Stavanger
morgan@atv-stiftelsen.no
Morgan Adolfsen Psykologspesialist
Drammen
morten.nystrom@atv-stiftelsen.no
Morten Nystrøm Psykologspesialist
Romerike, Styret
nicolai@atv-stiftelsen.no
Nicolai Cheng Seifert Psykolog
Asker & Bærum
nina.antonsen@atv-stiftelsen.no
Nina Elisabeth Antonsen Leder og Psykologspesialist
Bergen
ole.bjorn.rustad@atv-stiftelsen.no
Ole-Bjørn Rustad Psykolog
Telemark
oydis@atv-stiftelsen.no
Øydis Vevik Psykolog, i permisjon
Arendal
oygunn@atv-stiftelsen.no
Øygunn Lid Psykologspesialist
Oslo
oystein.solberg@atv-stiftelsen.no
Øystein Solberg Psykologspesialist
Stavanger
per@atv-stiftelsen.no
Per Isdal Ass. direktør, leder for region vest og Psykologspesialist
Hovedkontor, Stavanger
per.stjernelund@atv-stiftelsen.no
Per Stjernelund Psykologspesialist
Vestfold
ragna@atv-stiftelsen.no
Ragna Lundgaard Leder for region øst og nord, og Psykologspesialist
Hovedkontor
ragnhild.bronstad@atv-stiftelsen.no
Ragnhild Bronstad Haakanes Psykolog, i permisjon
Drammen
randi.andersen@atv-stiftelsen.no
Randi Elizabeth Eeg Anderssen Psykologspesialist
Telemark
randi@atv-stiftelsen.no
Randi Mossefinn Klinisk barnevernspedagog/ Familieterapeut
Stavanger
sidsel@aarseth.online
Sidsel Platou Aarseth Styremedlem
Styret
silje@atv-stiftelsen.no
Silje Kathrine Fredheim Leder og Psykologspesialist
Bodø
siv@atv-stiftelsen.no
Siv Kavlie Psykologspesialist
Bergen
sivkersok@atv-stiftelsen.no
Sivkersok Cloos Olsen Psykolog
Tromsø
thomas.litlere@atv-stiftelsen.no
Thomas Litleré Psykologspesialist
Bergen
thomas@atv-stiftelsen.no
Thomas Völkner Psykologspesialist
Bodø
langfeldt@sexologi.no
Thore Langfeldt Styremedlem
Styret
tormod@atv-stiftelsen.no
Tormod Flatby Lindheim Leder og Psykologspesialist
Asker & Bærum
ToveBeate@psykologforeningen.no
Tove Beate Pedersen Styreleder
Styret
trine.kjellmo@atv-stiftelsen.no
Trine Kjellmo Psykologspesialist
Romerike
vemund@atv-stiftelsen.no
Vemund Kullseid Nilsen Regnskapsmedarbeider
Hovedkontor
veronica@atv-stiftelsen.no
Veronica Lindseth Rødø Psykolog
Romerike
vibeke@atv-stiftelsen.no
Vibeke Rogne Prosjektansvarlig/veileder og Terapeut
Stavanger
vibeke.silseth@atv-stiftelsen.no
Vibeke Silseth Psykologspesialist
Asker & Bærum
vilde@atv-stiftelsen.no
Vilde Bjørlo Øien Psykologspesialist
Oslo
wenche@atv-stiftelsen.no
Wenche Tobiassen Sanna Leder og Terapeut
Telemark
wibecke@atv-stiftelsen.no
Wibecke Jakobsen Tofte HR-Konsulent
Hovedkontor
yalila@atv-stiftelsen.no
Yalila Castro Psykolog
Oslo
Enkel og effektiv aggresjonskontroll

Heftet tar for seg 4 enkle prinsipper for aggresjonskontroll som klienter kan lære, trene på og bruke. Du kan dessverre ikke laste ned heftet elektronisk, men ønsker du å bestille heftet så ta kontakt på e-post: post@atv-stiftelsen.no. Heftet koster kr. 30 per stk.

Per Isdal
Enkel og effektiv aggresjonskontroll – aggresjonskontroll for viderekomne

Et treningshefte for å utvikle bedre kontroll og styring på egen aggresjon. Metoden bygger videre på treningsmanualen "Enkel og effektiv aggresjonskontroll". Du kan dessverre ikke laste ned heftet elektronisk, men ønsker du å bestille heftet så ta kontakt på e-post: post@atv-stiftelsen.no. Heftet koster kr. 30 per stk.

Per Isdal
Små vitner til vold

Brosjyren har som formål å formidle barnas perspektiv på volden, informere foreldre om konsekvenser av det å oppleve vold hjemme og vise at det er mulig å komme seg ut av den vonde sirkelen.

Prosjektet "Barn som lever med vold" (ATV og Senter for Krisepsykologi i Bergen)
Foreldrearbeid der det er vold i familien

Veileder i gruppebasert foreldrearbeid med mødre som har vært utsatt for vold, og fedre som har utøvd vold mot mor. Veilederen tar utgangspunkt i arbeidet gjort i et treårig klinisk prosjekt ved ATV.

Prosjektet "Familievold og omsorg: Foreldreprosjektet"
Ikke lenger alene

Veileder i gruppebehandling av barn som lever med vold i familien.

Prosjektet «Barn som lever med vold i familien» (ATV og Senter for Krisepsykologi i Bergen)
Veileder ved arbeid mot vold i nære relasjoner

Drammen kommunes handlingsplan mot vold i nære relasjoner. Et tverrfaglig kommunalt samarbeid mot vold i nære relasjoner. Et produkt av det 3 - årige prosjektet "Vold i nære relasjoner".

Drammen kommune i samarbeid med ATV Drammen og politiet i Buskerud
Veileder i dialoggrupper om vold: forebyggende arbeid i asylmottak

Veileder i forbindelse med prosjektet Dialoggruppe om Vold – forebyggende arbeid i asylmottak, på oppdrag fra Utlendingsdirektoratet. For mer informasjon ta kontakt med ATV Stavanger på stavanger@atv-stiftelsen.no.

Per Isdal og Jannicke Stav
«Prøv å forstå meg» – en veileder til forebygging og behandling av volds- og aggresjonsproblemer hos ungdom – lavoppløselig versjon

Denne veilederen er laget i forbindelse med «Rødt kort"- prosjektet ved ATV Drammen. Prosjektet var et forebyggende tiltak mot kjærestevold finansiert av Justis- og beredskapsdepartementet i perioden 2015 – 2016. Innholdet i veilederen er basert på ATV Drammens kliniske erfaring med ungdom med volds- og aggresjonsproblemer i 20 år. Dette er en lavoppløselig versjon av veilederen som kan brukes når man skal lese veilederen på pcen. Ved print - se høyoppløselig versjon.

Prosjektet "Rødt kort - forebyggende tiltak mot kjærestevold" ved ATV Drammen
«Prøv å forstå meg» – en veileder til forebygging og behandling av volds- og aggresjonsproblemer hos ungdom – høyoppløselig versjon

Denne veilederen er laget i forbindelse med «Rødt kort"- prosjektet ved ATV Drammen. Prosjektet var et forebyggende tiltak mot kjærestevold finansiert av Justis- og beredskapsdepartementet i perioden 2015 – 2016. Innholdet i veilederen er basert på ATV Drammens kliniske erfaring med ungdom med volds- og aggresjonsproblemer i 20 år. Dette er en høyoppløselig versjon av veilederen som egner seg best ved print. For å lese veilederen på pc - se lavoppløselig versjon.

Prosjektet "Rødt kort - forebyggende tiltak mot kjærestevold" ved ATV Drammen
Kartleggingspakke – redskap ved kartlegging av vold i familien

Kartleggingspakken er utgitt av prosjektet "Barn som lever med vold i familien" som pågikk i perioden 2004-2010. Et samarbeidsprosjekt mellom Senter for Krisepsykologi i Bergen (Sfk) og Alternativ til Vold (ATV) i Oslo, finansiert av Barne- familie og likestillingsdepartementet (BLD).

Prosjektet "Barn som lever med vold i familien" (ATV og Senter for Krisepsykologi i Bergen)
Ressurshåndbok for Familievernet i arbeid med voldssaker
Psykologspesialist Jorunn Helle, 2008
Vedlegg til ressurshåndbok for Familievernet i arbeid med voldssaker
Psykologspesialist Jorunn Helle, 2008
» Jeg var redd mine foreldre – mine barn skal ikke bli redde for meg!» Brosjyre Foreldreforberedelser mot vold
Metoden er utviklet av Per Isdal, psykologspesialist og leder for ATV gjennom mange år, Elise Søreide, klinisk sosionom og familieterapeut, og Randi Mossefinn, klinisk barnevernspedagog og familieterapeut.